Iridium Spark Plug D-ILFR6T11 4904
PRODUCT
Product ID :
D-ILFR6T11 4904
Product Tags :
IRIDIUM PLATINUM HIGH PERFORMANCE SPARK PLUG
Product Attributes :
PRODUCT SPECIFICATIONS
Shell
Thread Diameter
14mm
Thread Pitch
1.25mm
Seat Type
Gasket
Reach
26.5mm (1.04")
Hex Size
5/8" (16mm)
Terminal Type
Solid
Overall Height
ISO
Gap
.043" (1.1mm)
INQUIRY
EMAIL US
Product Description
PRODUCT SPECIFICATIONS
Shell
Thread Diameter
14mm
Thread Pitch
1.25mm
Seat Type
Gasket
Reach
26.5mm (1.04")
Hex Size
5/8" (16mm)
Terminal Type
Solid
Overall Height
ISO
Gap
.043" (1.1mm)